Facebook’tan Aşk Acısı Çekenlere Müjde!

Kuruluşundan beri kullanıcıların hayatlarındaki önemli anları paylaştığı bir platform olarak öne çıkan Facebook, yeni özelliği ile insanların ayrılık acısının üstesinden gelebilmelerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni özellik, ilişki durumunu “ilişkisi var”dan “bekar”a dönüştüren kullanıcıları hedefliyor. Facebook, önce bu kişilere ilişkilerini sonlandırdıkları eski sevgililerini Facebook’ta görmek isteyip istemediklerini soracak, cevabın olumsuz olması durumunda ise eski sevgililerine ait hiçbir içeriği Timeline’da göstermeyecek ve isimlerini fotoğraf etiketlerinde önermeyecek.

Artık, Ayrılsak da Beraber Değiliz!

Yeni özellik sayesinde, geçmişte eski sevgilileriyle birlikte etiketlenenler tüm bu etiketleri kolaylıkla kaldırabilecek ve içerikleri kimlerin göreceğini düzenleyebilecek. Ayrıca, eski sevgililerin kullanıcıların profillerinde paylaştığı fotoğraf, video ve diğer içeriklere erişebilme olanakları da kısıtlanabilecek.

Yeni düzenlemelerle gerçek dünyada ayrılsalar da sanal dünyada bir türlü ayrılmayı beceremeyenler artık rahat bir nefes alabilecekler gibi gözüküyor. Şu an için sadece Amerika’da ve mobil üzerinde denemeye açılan özellik ile bakalım Facebook insanların ayrılık acısını da hafifletmeyi başarabilecek mi?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak