Facebook’tan Canlı Konum Aşkına!

Facebook, Messenger uygulamasını geliştirmeye doymuyor! Facebook’ta ve Messenger’da zaten sabit konumumuzu paylaşıyorduk, fakat bu konumu sadece o ana özel paylaşmış oluyorduk. Şimdi ise durumlar farklı! Artık Messenger’dan arkadaşınıza veya grubunuza canlı konumunuzu anbean gönderebiliyorsunuz. Nasıl mı?

Yapmanız gereken çok basit: Messenger’a girdiğinizde “konum” simgesine tıklamak veya “daha fazlası” seçeneğinden tekrar  “konum” simgesine tıklamak!

İşte, canlı konum paylaşımı! Şimdi canlı konumunuzu aileniz veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu arada Messenger arkadaşlarınıza sadece konumunuzu göndermekle yetinmiyor, ek olarak Facebook hareketlerinizi de karşı tarafa gösteriyor. Ayrıca karşınızdaki kişi konumunuzu 60 dakika aktif olarak görebiliyor, fakat tabii ki konumunuzu manuel olarak daha kısa sürede durdurma imkanına da sahipsiniz.

Live Location in Messenger

Facebook paylaştı: 26 Mart 2017 Pazar

Facebook’un yanı sıra Google Haritalar da canlı konum paylaşma özelliğini duyurdu. Özelliğin Haritalar uygulamasındaki kaydırma çubuğuna bir seçenek olarak yerleşeceği söyleniyor. Haritanın üzerinde, konumunuzu paylaştığınız kişinin ekranında size ait bir ikon beliriyor. Bu sayede karşıdaki kişi sizi rahatlıkla bulabiliyor.

Canlı konum işimizi oldukça kolaylaştıracak gibi duruyor. Artık telefonda konumunuzu binbir türlü anlatma derdine son! Facebook ve Google bizi çok düşünmüş ve sorunu kökten çözmüş. Teknoloji ne güzel şey!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak