Toplu Taşıma Araçlarının Doluluğunu Google Haritalar Söyleyecek!

2019’un son günlerinde ortaya çıkan koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldıktan sonra dünyanın bir numaralı gündemi haline geldi. Tüm alışkanlıklarımızı ve düzenimizi değiştiren salgın sürecinde yeni normale uyum sağlamak için pek çok şirketin geliştirdiği sayısız uygulama ve yenilik hayatımıza girdi.

Bu dönüşüme ayak uydurmaya çalışanlardan biri de ABD merkezli teknoloji şirketi Google. TheNextWeb’de duyurulan habere göre, salgın başladığından beri Google, kendine ait Haritalar uygulamasına 250’ye yakın yeni özellik ekledi. En son ise yine Haritalar uygulamasına, pandemi boyunca kullanıcıların epey yararına olacak bir güncelleme getirdi.

Şu anki haliyle, geçmiş verileri işleyerek toplu taşıma araçlarının hangi saat dilimlerinde ne kadar yoğun olduğunu gösterirken, yeni gelen güncelleme ile bu özelliğini gerçek zamanlı olarak kullanıma sunacak. Bunun için yine kullanıcı verilerinden yararlanacak olan Google, Haritalar uygulamasına eklediği bu yeni özelliği ile tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarının gerçek zamanlı olarak ne kadar kabalık olduğunu kullanıcılarına gösterecek.

Google, şimdiye kadar anonimleştirilmiş Konum Geçmişi verilerinden toplu taşımadaki doluluk hakkında tahminler yapmaktaydı. Yeniliğin getirdiklerinden biri de artık Google Haritalar‘ın gerçek zamanlı veri sunabilmesi.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak