Facebook’tan İş İlanları

facebook-is-ilanlari-ornek

LinkedIn’e yakında gelecek yenilikler konuşulurken Facebook’un da iş yaşamına dair hazırlıkları olduğu belirtildi. Facebook yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre hazırlıklar işletme sayfalarından iş ilanı yayınlayabilmesi ve bu ilanlara başvuru alınabilmesi yönünde.

Özellikle küçük işletmelerin iş ilanlarını Facebook sayfalarından duyurduğunu gören yetkililer, bu içgörü sayesinde yeniliğe gittiklerini belirtiyorlar. Şu an sadece bazı sayfalarda test aşamasındaki uygulama, sayfaların üst bölümünde sekme olarak sayfa yöneticilerinin karşısına çıkıyor. Yöneticiler buradaki ilan oluşturma bölümünden iş ilanlarını hazırlayabiliyorlar. Başvur butonu ile yapılan başvurular Facebook sayfalarına mesaj olarak düşüyor.

facebook-is-profil-etiketleri
Profile yetenek etiketi ekleme

Yeni özellikler arasında iş arayanlar için daha kolay bulunmalarını sağlayacak yetenek etiketleri de bulunuyor.

İş arayışı ile eğlenceli zaman geçirme kavramlarının bir araya getirilmesi bazı kişiler tarafından yadırgansa da Facebook’un kullanım yaygınlığı göz önünde bulundurulduğunda bu yenilik iş arayanlar ve işverenler için iyi bir fırsat olacağa benziyor. Uygulamanın herkes için ne zaman hayata geçirileceğine dair henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Bu hamleyle Facebook, bir başka popüler kanalın özelliklerini daha kendi bünyesine katmış olacak. Yeni iş ilanları Facebook’un sosyal medyadaki hakimiyetini daha da güçlendirecek mi hep birlikte göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak