Facebook’tan Kolaj ve Durum Güncellemesi Özelliği

Facebook’ta yenilikler bitmiyor… Fotoğrafların otomatik kolajlanması ve canlı yayın özelliği ile kullanıcı profilleri daha renkli ve daha canlı…

Mobil cihazlarınızdan Facebook uygulamasında “fotoğraflar” butonuna tıkladığınızda fotoğraflarınızın çekildiği zamana ve yere göre otomatik olarak kolajlandığını göreceksiniz. Paylaşmadan önce yeniden düzenlenebilen fotoğraflarınızı dilersiniz kendiniz de manuel olarak düzenleyebileceksiniz. Kolaj özelliğiyle en gösterişli yolculuk fotoğraflarınızı tek tek değil, toplu olarak anlamlı ve şık bir bütünlükte sunabileceksiniz.

Facebook, kolaj yapma özelliği ile sadece Messenger’da kişisel mesajlaşmalar yapmanızı değil, Facebook’taki sayfanızda haber akışını daha aktif kullanarak daha fazla paylaşım yapmanızı da istiyor. Şu an iPhone üzerinde aktif olan özellik, ilerleyen günlerde Android cihazlar üzerinde de hizmette olacak.

Durum Güncellemesi Geliştirmesi


Facebook’un test ettiği bir yeni özelliğin müjdesini daha buradan vererek yazımızı sonlandırıyoruz: Zaman Tüneli’nizin en üst köşesinde her gün düşüncelerinizi öğrenmek için can atan “What’s on your mind?” (Aklında ne var?) sorusu, yazı yazılan sınırlı kutucuğu aşıp yeni paylaşım biçimleri geliştirme sürecinde… İlerleyen günlerde nasıl bir değişim yaşadığını hep birlikte göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak