Facebook’tan Oyun Geliştiricilere Özel Yenilikler!

Facebook, oyun geliştiricilerin de göz bebeği olmaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi, daha fazla oyuncuya ulaşmak isteyen oyun geliştiricilerin imdadına üç yenilik ile yetişiyor.

Oynanabilir Reklamlar ile Önce Oyna, Sonra Satın Al

Kimse boş yere para harcamak istemez! Bir oyun tiryakisi için bile bu durum aynı! Facebook da düşünmüş taşınmış, hem oyunseverlerin hem de oyun geliştiricilerin yüzünü güldürecek bir reklam modeli çıkarmaya karar vermiş.

Oyun oynamaktan büyük keyif alanların yeni bir oyunu indirmeden önce test etmesini sağlayan “oynanabilir reklamlar”, reklamverenlerin de çok hoşuna gidecek. Çünkü oyunu deneyen ve indirdikten sonra büyük bir zevkle oynayacak olan insanlara ulaşmalarını sağlıyor.

Bu reklam modelini kullanmak isteyen reklamverenler bugün itibarıyla reklamlarını vermeye başlayabilir. Yalnız ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var: Oynanabilir reklamlara, Facebook Haber Kaynağı’ndaki uygulama yükleme reklamlarını kullanan reklamverenler ulaşabilecek.

Yüksek Değerli Oyunculara Ulaşma İmkanı

Tabii ki reklam vermek isteyen her oyun geliştirici, oyunlarını en çok oynayan kullanıcılara ulaşmak ister. Facebook bu gerçeğin çok iyi farkında olduğu için reklamverenlerin hizmetine “müşteri elde tutma optimizasyonu”nu sunuyor. Böylece oyun pazarlamacıları, oyunlarını oynama ihtimali en yüksek olan kişilere ulaşarak daha fazla gelir elde edebilecek. Üstelik bu hizmet, şimdiden kullanıcılarından tam not almaya başladı. Çünkü aralarında Bitmango ve Beijing Fotoable gibi oyun geliştiricilerin de olduğu kullanıcılar, şimdiden olumlu sonuç almaya başladılar.

Hedeflerinize Ulaşmak İçin Minimum ROAS (Reklam Harcaması Geri Dönüşü)

Geçen yıl, reklamverenlerin uygulama içi satın alma ihtimali en yüksek oyuncuları bulmaları için “değer optimizasyonu” seçeneğini hizmete sunan Facebook, bu hizmetini bir adım öteye taşıyor. Kullanıcılarını değer optimizasyonunu daha etkili hale getirecek yeni aracı “minimum ROAS teklifi”yle tanıştırıyor.

Reklamverenler, minimum ROAS teklifiyle uygulama içi satın alım yapma ihtimali en yüksek kullanıcıları tespit etmek için minimum harcama belirleyebilecek. Bu da ilgisiz oyuncular için gereksiz yere harcama yapma derdini ortadan kaldırıyor.

Oyun geliştiriciler bu üç yenilikle Facebook’a daha çok bağlanacağa benziyor. Siz ne dersiniz?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak