Facebook’tan “Slideshow” Hamlesi!

Sosyal medya hesaplarımıza fotoğraf yüklemek, keyif aldığımız anların videolarını paylaşmak, hepimizin olmazsa olmazı artık. Bu ihtiyacı gören ve her parkurda gelişimine hız kesmeden devam eden Facebook, “Video Arama”, “Emoji Patenti” gibi yeniliklerin ardından şimdi de Slideshow uygulaması ile karşımızda.

Birden fazla fotoğraf ya da video yüklemek isteyen kullanıcıların imdadına Slideshow uygulaması ile yetişen Facebook, böylece Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu iOS10‘da yer alacak Memories uygulamasına da rakip oluyor. Kullanıcıların fotoğraf ve videolarından kolaj film yaratmasına imkan sağlayan Facebook Slideshow aynı zamanda kullanıcılara animasyon, çerçeve, efekt ve müzik ekleme gibi seçenekler de sunuyor.

Facebook Slideshow ile birbirinden farklı özellikleri kullanarak kendilerine özgü videolar oluşturmak isteyen kullanıcıların öncelikle Facebook uygulamasını güncellemesi gerekiyor. Daha sonra Facebook Slideshow telefonun fotoğraf albümüyle senkronize olarak 24 saat içerisinde 5 ya da daha fazla video veya fotoğraf yükleyen kullanıcılar için aktifleşiyor. Haber Akışı’nın en üstünde otomatik düzenlenen fotoğraf ve videolardan oluşan kolaj filmini kullanıcı isterse hemen ya da değişiklik yaptıktan sonra paylaşıyor, istemezse de göz ardı ediyor.

Facebook Slideshow’dan şu an yalnızca iOS kullanıcıları faydalanabiliyor. Tabii ki Android kullanıcıları da unutulmamış. Facebook Slideshow’un kısa zamanda Android’e gelmesi bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak