Facebook’tan Yeni Haber Kaynağı

Facebook son günlerde yeni bir özelliğini test ederken kullanıcıların ekranlarında roket şeklinde yeni bir ikon belirdi. iOS ve Android olmak üzere işletim sistemine göre konumu değişebilen bu ikon, Facebook’un yalnızca bazı kullanıcılarda denemek için sunduğu bir özellik. Haber kaynağına, videolara ya da kişilere götüren ikonların yanında beliren roket ikonu ile beğendiğiniz sayfalara benzer sayfaların ve arkadaşlarınız arasında popüler olan içeriklerin birlikte sunulduğu farklı bir haber kaynağına ulaşabiliyorsunuz.

Facebook’un benzer haber kaynaklarını daha önce de test ettiği biliniyor. Algoritması ağırlıklı olarak etkileşimi tespit etmeye ve kullanıcıyla ilişkili içerikleri göstermeye yönelik olan Facebook, kullanıcı beğenilerinin dışında onların hoşuna gidebilecek diğer içerikleri de sunmayı hedefliyor.

Facebook yetkilileri, test edilen özelliği doğrulayarak kullanıcıların yeni içerikleri keşfetmelerine olanak sağlayan bir haber kaynağı beklentisiyle yola çıktıklarını belirtti. Facebook’un yeni özellikle birlikte, zengin ve farklı bir içerik kaynağıyla diğer kanalları yakalamak istediği konuşuluyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak