Facebook’tan Yeni Video Özellikleri!

 

Facebook, video izlemeyi ve paylaşmayı seven kullanıcılarının hoşuna gidecek yeniliklere imza atıyor.

Zaman Tüneli’nizdeki Videolar Seslerine Kavuşuyor

Zaman Tüneli’niz üzerinde adeta sessiz film oynayan videolar, tıkladığınızda sesine kavuşuyordu. Facebook’un yeni video özelliklerinden biri de bu sessizliğe son vermek oldu. Bundan böyle videolar Zaman Tüneli’niz üzerinde sesli olarak yayınlanacak. Videoların sessiz haline özlem duyanlar ise “Ayarlar” bölümünden bu özelliği devre dışı bırakabilirler.

Videoları Daha Yakından İzleyin

Facebook, mobil cihazlarınızın küçük ekranlarına da meydan okuyor ve videoları daha yakından izleyebilmeniz için bir yenilik yapıyor. Artık Zaman Tüneli’nizde gördüğünüz dikey çekilmiş videoları iOS ve Android cihazlarınızda kolaylıkla tam ekran izleyebilirsiniz.

Hem Video İzleyin Hem Zaman Tüneli’nde Gezinin

Facebook, kullanıcılarının hayalini kurduğu bir video özelliğini daha devreye alıyor. Böylece sevdiğiniz iki şeyi aynı anda yapabiliyorsunuz: Zaman Tüneli’nizde gezinirken bir yandan da sevdiğiniz videoyu izlemek! Videoyu küçük ekran olarak cihazınızın istediğiniz köşesine yerleştirebilir ve Zaman Tüneli’nizde rahat rahat gezinmeye devam edebilirsiniz. Hatta Facebook uygulamasından çıkıp cihazınızdaki farklı uygulamalara gitseniz bile videonuz köşesinde bitinceye dek oynamaya devam edecek.

Facebook Videoları TV Ekranınızda!

Son olarak Facebook’un videolarını daha büyük ekranlardan izlemek isteyenlere bir müjdesi var. Geçen yıl canlı yayın videolarını TV ekranından izlemeye imkan sunan Facebook, bu yeniliğiyle bir adım daha ileri gidiyor. Arkadaşlarınızın ve beğendiğiniz sayfaların paylaştığı videoları TV ekranına taşımaya hazır olun. Facebook videolarını TV ekranınızdan izlemek için “TV’ye özel Facebook video” uygulaması geliştiren yetkililer kısa süre sonra sizi Apple TV, Amazon Fire TV ve Samsung Smart TV mağazalarına uygulamayı indirmeniz için bekliyor.

Facebook, bu yenilikleriyle video izlemeyi seven kullanıcılarını daha fazla video izlemeye çağırıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak