Facebook’un Aylık Kullanıcı Sayısı 2 Milyar Oldu

Patlasın havai fişekler, üflensin pastalar… Dünyayı birbirine yakınlaştıran Facebook’un aylık 2 milyar kullanıcı sayısına ulaşmasını kutluyoruz.

Bu mutlu haberi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’den aldık. Bu yolculukta biz Facebook kullanıcılarıyla birlikte olmaktan onur duyduğunu belirten Zuckerberg, 2 milyar kişinin Facebook aracılığıyla dünyayla iletişime geçtiğini duyurdu.

Her gün 175 milyondan fazla kullanıcının sevgi reaksiyonu paylaştığı Facebook’ta, 800 milyonun üzerinde kullanıcı ise bir şeyler beğeniyor. Ayrıca her ay 1 milyar kullanıcı grupları kullanıyor.

Kullanıcılarını memnun etmek için her geçen gün imza attığı yenilik sayısını artıran Facebook, 2 milyar kullanıcının dijital yuvası oldu adeta.

Bu arada Facebook Inc. şirketi, yalnızca Facebook aylık kullanıcı sayısıyla değil, kullanıcısı bol diğer uygulamalarıyla da rakiplerini kıskandırıyor. Anlık mesajlaşma uygulaması Messenger aylık 1,2 milyar kullanıcıya sahipken, WhatsApp da benzer bir başarıyla yoluna devam ediyor.

Facebook’un iddialı duruşuyla 2 milyar kullanıcı sayısıyla yetinmeyeceğine ve daha nice kullanıcıları bağrına basacağına inanıyoruz. Tebrikler Facebook!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak