Facebook Rooms, İnternet’in Boş Odalarını Doldurmaya Talip


Facebook Creative Labs
ekibi, iOS için Rooms adında yeni bir mobil uygulama yaratarak sosyal medya dünyasını karıştırmayı başardı. Rooms’u oluşturan ekip, internetin ilk yıllarındaki kimliğinizin gizli olduğu chat odalarından esinlenmiş.

Her “room” (oda) fotoğraf, video ve post’lardan oluşan bir feed. Yemek tariflerinden beatboxing tekniklerine kadar farklı konularda odalar şimdiden içerideki kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bile. Odaların sahipleri, tasarımdan kullanıcı yetkilerine kadar asıl söz sahibi olan kişiler.

Kullanıcılar istediği konuyla ilgili bir oda yaratıyor ve arkadaşlarını davet edebiliyor. Bu odalar her konuyu konuşmak için ideal bir ortam oluşturuyor. Uygulama Facebook sosyal ağından tamamen bağımsız olarak çalışıyor. Odaya girdiğinizde kendinizi istediğiniz isimle tanıtabiliyorsunuz, yani kimliğiniz gizli kalıyor. Odalara girmek için size gönderilen QR kodlu davetiyeyi uygulamaya taratmanız gerekiyor.

Rooms, henüz yalnızca Amerika ve İngiltere gibi İngilizce konuşulan bazı ülkelerde yayımlandı. Bu projeyle Facebook’un yalnızca diğer sosyal ağları satın alan bir şirket olmanın dışında planları olduğunu da görmüş olduk.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak