Foursquare’de Arkadaştan Al Tavsiyeyi

Gittiğimiz mekanlarda yer bildirimi yapmamızı sağlayan Foursquare, yeni bir hizmetle kullanıcılarına gelecekte gidecekleri mekanlar hakkında öngörülerde bulunacak. Bu yeni özellikle yalnızca mekan yorumu yapmaya yarayan bir uygulama olmadığının da altını çizmek isteyen Foursquare, kullanıcılarına bilgi akışı sağlayacak bir platform olacak.

Foursquare, Trip Tips adı verilen bu yeni özelliğiyle kullanıcılara gitmeyi düşündükleri yerlerle ilgili bilgi sunacak. Belki diyeceksiniz ki: “Arama motorları üzerinden yapacağımız kısa bir araştırmayla da bu bilgiye sahip olabiliriz zaten.” Fakat Trip Tips’in farkı şurada: Kullanıcılar bu bilgilere o şehri ya da mekanı deneyimlemiş arkadaşlarının tavsiyeleri üzerinden sahip olacaklar. Öncelikle ana sayfa üzerinde bulunan “search (ara)” bölümüne gitmek istedikleri yeri yazacaklar ve uygulamanın kendilerine verdiği URL’yi arkadaşlarıyla paylaşacaklar ve onlardan tavsiyeler isteyecekler. Foursquare ise gelen tavsiyeleri bir grafik üzerinde toparlayacak ve kullanıcıya adeta bir yol haritası olarak sunacak.

Kişilerin gitmeyi istedikleri ülkeler, şehirler ve mekanlar hakkında arama motorları üzerinden bilgi toplama alışkanlığına da son verecek bu özellikle Foursquare, güvenilir arkadaş yorumlarıyla kullanıcıların gezmek istediklere yerlere gönül rahatlığıyla gitmelerini sağlayacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak