Hikayeler Artık Google’da!

Snapchat, Instagram, Facebook ve hatta WhatsApp’tan sonra bilin bakalım hikayeler furyasına katılan kim? Tabii ki Google! Google’ı hepimiz severek kullanıyoruz ve aslında Google hayatımızın kurtarıcısı neredeyse! Bu özelliğin adı ise “AMP Hikayeler”.

AMP Hikayeler

Öncelikle size AMP’yi açıklayalım; AMP (Accelerated Mobile Pages), Google’nin açık kaynak kodlu bir girişimi. Amaç ise mobil web sitelerinin performansını artırmak. Google “AMP Hikayeler”i mobil için tasarlanmış görsel açıdan zengin hikaye anlatıcılığı şeklinde tanımlıyor. Hikayelere dokunarak etkileşime geçebiliyorsunuz, yüksek performanslı hareketli görüntülerle daha zengin bir görsel deneyim yaşıyorsunuz.

Web sitesi üzerinden içerik üretenlere müjde! Artık kullanıcılarınıza haberleri hikayeler yoluyla verebileceksiniz. Bu hikayeler Snapchat’in keşfet kısmındaki hikayelere benziyor aslında.

Aramıza hoş geldin Google! Hikayeler özelliğini getirmeyen bir sen kalmıştın. Şimdi tamamlandı ekip! Her bilgiyi ve neredeyse tüm sorularımızın cevabını Google’dan bulmak mümkün. Böylece hikayeler bize fayda sağlayabilir. Ne dersiniz? Deneyeceğiz, göreceğiz…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak