Huzurunuzda Google Buzz


Arama motoru
olarak yola çıkan Google, internet başta olmak üzere bir çok konuda daldan dala konmaya devam ediyor.
Arama motoru, ücretsiz mail, blog ağı, browser, işletim sistemi, sosyal ağ derken Google, şimdi de Friendfeed başta olmak üzere Facebook ve Twitter‘ı andıran yeni oyuncağı Google Buzz‘ı gururla sunar!
Doğrudan Gmail’e entegre şekilde çalışan Google Buzz ile kullanıcılar, mesajlarını, fotolarını ve linklerini ağlarında yer alan kişilere sunabilirken, aynı zamanda diledikleri takdirde, Twitter, Flickr ve Picasa hesaplarını da buraya bağlayabiliyorlar.

Google rahat değil!

Google‘ın bu hamlesinin ardında 2 sebep ön plana çıkıyor… Birincisi internetin “altın çocuğu” imajını Facebook ve Twitter gibi yeni fenomenlere kaptıran Google’ın sosyal ağlar başta olmak üzere yeni bir rüzgar yakalamaya yönelik stresi, bir diğeri ise eş zamanlı aramaya olanak sağlayan Twitter ve Friendfeed’in sunduğu imkanlara sahip olma kaygısı (Facebook da çok yakında gelişmiş bir eş zamanlı arama yapısını kullanıma açacak) olarak özetlenebilir.

Buzz Mobile dikkat çekici

Google Buzz ile ilgili bizi en çok heyecanlandıran konu ise işin mobil boyutu oldu… Google Buzz‘a Google Mobile sitesi üzerinden, buzz.google.com (iPhone ve Android) ve Google Mobile Maps üzerinden ulaşılabiliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak