Google Ingress’e hazır mısınız?

Google, iddialı bir online oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 6 aydır Google personeli tarafından denenmekte olan Ingress, Google direktörlerinden John Hanke’nin önderliğinde geliştiriliyor. John Hanke, Google Ingress hakkında “Telefonunuzla labirentteki bir fare gibisiniz ama bilgisayarınızın başına geçtiğinizde oyuna tepeden bakabiliyorsunuz” diyor.

Oyun gerçek hayatı bir alternatif gerçekliğe dönüştürüyor. Sanal gerçeklik oyununa şimdilik sadece davetiye ile giriş yapılabiliyor ve oyun şu an sadece Android cihazlar için lanse ediliyor.

Ingress, bulunulan çevredeki kilit noktaları ele geçirmek veya savunmak üzerine oynanıyor. Oyunda enerji toplamayı amaçlayan ve enerji için savaşan toplam iki grup yer alıyor. Bu iki takımdan biri seçiliyor ve böylece diğer takımda yer alan insanlarla rekabet başlıyor. İlgi çekici bir video ile tanıtımı yapılan oyun şu an kapalı-beta aşamasında. Oyunun kapalı betası için başvuruyu ingress.com’dan yapabilir, daha sonra Google Play üzerinden Android işletim sistemine sahip telefonunuza indirebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak