WhatsApp Business Şimdi de iOS’ta!

WhatsApp Business, sevenleri birbirine kavuşturuyor. Artık iOS kullanan işletmeler de WhatsApp Business’ı kullanabilecek.

WhatsApp Business’i istedikleri cihazda kullanmak isteyen küçük işletmelerin baskısı, WhatsApp yetkililerini yola getirdi. Çünkü bugün itibarıyla WhatsApp Business, iOS cihazlardan da indirilebilecek. Geçen yıl milyonlarca Android kullanıcısı işletme sahibinin bağrına bastığı WhatsApp Business’ı uzun süredir iOS kullanıcıları da dört gözle bekliyordu. O zaman müjdesini vermesi bizden, Apple App Store üzerinden ücretsiz olarak uygulamayı indirmesi ise iOS kullanıcılarından!

Peki, işletmeler WhatsApp Business’ta neler yapabiliyor, hatırlayalım mı?

  • İşletme Profili: İşletmeler markalarıyla ilgili açıklama yazısı, e-posta adresi, mağaza adresi ve web sitesi linki paylaşabiliyorlar.
  • Mesajlaşma Araçları: WhatsApp Business’ta işletmelerin müşterilerine en etkili şekilde dönüş yapması için çok kullanışlı mesajlaşma araçları bulunuyor. Mesela sıkça sorulan sorulara hızlı şekilde dönüş yapılmasını sağlayan “Hızlı Cevaplar” butonu gibi ya da işletmeleri müşterilere tanıtan “Karşılama Mesajları” ya da müşterilerin sorularına ne zaman cevap almak istediklerini belirten “Uzakta Mesajları” gibi.
  • WhatsApp Web: Masaüstünden sohbet ederek mesajlaşmaları yönetmek ve müşterilere dosya göndermek de mümkün.

Uygulama ne yazık ki şu an bütün dünyanın hizmetinde değil; şu anda Brezilya, Almanya, Endonezya, Hindistan, Meksika, İngiltere ve Amerika’da mutlulukla karşılanıyor. Kısa süre sonra yolunu gözleyen tüm dünyalıları mutlu etmesi dileğiyle…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak