Gül, İnternet Yasasını Onayladığını Twitter’dan Duyurdu!

Mecliste onaylanan ve “internete sansür” olarak nitelendirilen kanun, Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulmuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yasayı 2 değişiklikle onayladığını dün Twitter’dan duyurdu.

Kanun, mecliste onaylandıktan ve Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulduktan sonra birçok internet kullanıcısı Twitter’dan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yasayla ilgili itirazlarını iletmişlerdi. Bu itirazlara rağmen Gül, yasayı iki maddeyi değişikliğe göndererek onayladı. Bu onay sonrasında da #UnfollowAbdullahGul hashtagi ile kampanya başlatıldı ve Abdullah Gül’ün takipçi sayısında gözle görülür bir azalma meydana geldi.

Onaylanan kanunla alakalı resmi olarak Çankaya Köşkü’nden, “6518 sayılı ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89′uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104′üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak