Tim Cook: “Türkiye’de Eşsiz Bir Apple Store Açacağız”

Apple CEO’su Tim Cook, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün  misafiri oldu ve görüşmenin detayları Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sitesinde yayınlandı.

Fatih Projesi’yle ilgileniyoruz

Tim Cook, eğitim konusunun Apple için çok önemli olduğunu ve Fatih Projesi’yle ilgilendiğini belirtti. Eğitimin toplumun her kesimi için eşitleyici bir unsur olduğunu vurgulayarak, kendisinin de çok zengin bir aileden gelmediğini ve şu anki konumunu eğitime borçlu olduğunu söyledi.

Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş bir Apple Store açacağız

Tim Cook, açılması merakla beklenen Apple Store konusuna da değinerek, Nisan ayında İstanbul’da eşi benzeri görülmemiş bir Apple mağazası açacaklarını ve bu mağazadaki konseptin bir ilk olacağını belirtti.

Gül: “Siri’nin Türkçeleştirilmesinden memnuniyet duyarız”

Abdullah Gül, iki yıl önce Apple’ın Kaliforniya’daki merkezine gerçekleştirdiği ziyarette Türkçe klavye konusunu gündeme getirmişti ve Apple konuya hemen çözüm getirerek Türkçe klavyeyi kullanıma sunmuştu. Bu talebe karşılık verilmesinden dolayı Cook’a teşekkürlerini ileten Gül, kişisel asistan Siri uygulamasının da Türkçeleştirilmesi konusunda Cook’tan hassasiyet gösterilmesi ricasında bulundu.

Tim Cook’un, Türkiye’ye asıl ziyaret amacı Fatih Projesi gibi gözüküyor. Fatih Projesi kapsamında 10 milyonun üzerinde tablet dağıtımı yapılması planlanıyor ve projenin 7.5 milyar dolar bütçesi olduğunu da hatırlatalım.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak