Hoş Geldin Facebook “Listeler” Özelliği!

Listelerinizi Facebook arkadaşlarınızla paylaşmaya hazır mısınız? Ne listesi mi? Tabii ki gezilecek yerler, okunacak kitaplar, izlenecek filmler gibi hayatınızda yapmayı planladığınız listelerden bahsediyoruz. Evet, Facebook “durum” güncelleme kutucuğuna “Listeler” adında yepyeni bir özellik ekledi.

Listeler özelliği, Facebook’ta daha fazla kişisel paylaşım yapmanın önünü açıyor. Bu arada özelliği sadece yapılacakları alt alta sıraladığınız sıkıcı bir paylaşım olarak düşünmeyin. Çünkü Facebook listelerinizi zenginleştirmeniz için renkli arka fon, emoji, madde ve numaralandırma işaretleri de kullanmanızı sağlıyor. Yani Facebook kullanıcıları için en iyisini düşünmeye çalışmış her zamanki gibi…

Peki, hazırladığınız listeler Zaman Tüneli’nizde nasıl görünecek? İşte böyle:

Şimdi diyeceksiniz ki: “Biz zaten en iyi filmleri, en sevdiğimiz şarkıları durum güncellemelerimizde paylaşıyorduk.” Ama fark şurada ki bu özellik Facebook’un geliştirmesiyle resmi bir özellik haline geldi. Özellikle ilgili bir hatırlatma daha yapalım! Kendi belirlediğiniz bir isimle listelerinizi paylaşabileceğiniz gibi Facebook bu konuda da bir kolaylık sağlıyor ve hazır liste başlıkları da sunuyor. Karar sizin ister kendiniz orijinal bir başlık hazırlayın ister Facebook’un önerisine kulak verin.

Şu an tüm kullanıcıların hizmetine açık olan özelliği siz de hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bakalım ilk listeniz ne hakkında olacak?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak