Instagram’dan Tıklanabilir Reklam Modeli


Instagram
, resmi bloğu üzerinden, marka yöneticilerinin daha fazla fotoğraf paylaşımı ile vitrin hazırlayarak hikâye anlatmasını kolaylaştıracak ve link ekleme özelliği ile etkileşime geçirecek yeni reklam modelini duyurdu. “Carousel Ad” adını verdiği bu reklam modeli, kullanıcıların aynı post üzerinde parmaklarını kaydırarak daha fazla görsel görmesine ve Instagram uygulamasındayken dış bağlantıya gitmesine izin verecek. Farklı web sitelerine bağlantı yeteneği reklam verenler  için oldukça kullanışlı bir değişiklik olarak düşünülmekte.

Instagram’ın resmi bloguna göre fikir, basılı dergilerdeki çoklu – sayfa reklam kampanyaları ile uyum gösteriyor. Örneğin bir otomobil şirketi yeni arabasının birden fazla yeni özelliğini öne çıkarabilir ve web sitesine daha fazla ürün bilgisi için yönlendirebilir.

Carousel reklamlar, bin gösterim başı maliyet (CPM) olarak satılacak. Instagram bu reklam modeli için uygulama içi çalışacak bir web tarayıcısını ekleyecek. Ancak bu gelişmiş bir tarayıcı değil, site bağlantısı olmadığı sürece farklı web sitelerine doğrudan gitmek için kullanılabilecek bir arama çubuğu içermeyecek.

Yeni özellik önce Amerika’da yayına alınacak. Şu an test amaçlı olarak kısıtlı bir kullanıcıya gösterilen Carousel reklamların, önümüzdeki haftalarda kullanıcı ilgilerine göre şekillenerek tüm kullanıcılara ulaşması beklenmekte.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak