Instagram 800 Milyon Oldu!

Yükselişe doymayan sosyal medya devi Instagram son dönemin en popüler sosyal medya platformlarından biri. Bildiğiniz üzere Snapchat’i sollayıp geçen ve Snapchat’in büyüme ivmesini oldukça düşüren Instagram 800 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Facebook’un yaptığı en güzel ataklardan biri olan ve şu anda 800 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram bu kullanıcıların her gün 500 milyonunun aktif olduğunu söyledi. Şunu da eklemek isteriz ki; Snapchat Ağustos ayında aktif 173 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. Yukarıda da söylediğimiz gibi Instagram Snapchat’i sollayıp geçmiş adeta!

Ticaret ve Rekabet Instagram’da!

Instagram’ın dediğine göre video izlenmesi geçen yıla oranla yüzde 80 artmış gözüküyor. İzlemekle beraber üretilen video sayısı ise tam 4 kat fazla! Sadece bunlarla kalmıyor; reklam verenlerin sayısı ise 2 milyona ulaştı! Markalar da artık aktif Instagram kullanıcısı ve düzenli olarak hikaye paylaşıp, reklam veriyorlar. Mesela geçtiğimiz ay işletmelerin yarısı Instagram’da hikaye paylaşımı yapmış. Ticaret ve rekabet de Instagram’da!

Bu büyümede Instagram’ın hikayeler özelliğinin payı da oldukça büyük. Unutmamalıyız ki; bu özellik Snapchat’ten esinlenilen bir özellik. O konuyu bir kenara atacak olursak; bu da Facebook’un başarısı diyebilir miyiz? Facebook zaten kendi çapında bile başarılı (arada tutmayan özellikler sunsa da). Ne diyebiliriz ki; tebrikler Instagram!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak