Instagram Arşiv Özelliği Artık Bizimle!

Sevdiğimiz fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın geçen ay test aşamasındayken duyurduğumuz yeni güncellemesi geldi! Bildiğiniz üzere Facebook Instagram’ı satın aldı ve Instagram son özellikleriyle oldukça başarılı hayatına devam ediyor. Şimdiki özelliği ise gerçekten hoşunuza gidecek!

Instagram’da artık hoşunuza gitmeyen ama çok beğeni almış fotoğraflarınızı silmenize gerek yok. Nasıl mı? Yeni arşivleme özelliği ile! Beğenmediğiniz fotoğrafınızı arşivliyorsunuz ve sadece profilinizden kaldırmış oluyorsunuz. Daha sonra tekrar profilinize eklemek isterseniz, önceki koyduğunuz tarih ve saat özelinde yeniden paylaşabiliyorsunuz. İşte beklediğimiz özelliklerden biri! İşimize çok yarayacağa benziyor doğrusu… Yapmanız gereken işlem çok basit. Fotoğrafın üzerindeki üç noktaya tıklıyorsunuz ve oradaki “Arşivle” butonuna basarak arşivliyorsunuz. Bitti bile!

Arşivinizi kimseler göremez…

Fotoğraflarınızı daha sonra arşiv klasöründe bulabilirsiniz. Üstelik arşivlediğiniz fotoğraflar sizin dışınızda kimse tarafından görülmüyor. “Peki, arşiv bölümüne nasıl ulaşacağız?” sorunuzu duyar gibiyiz. Profilinizde sağ üst köşede duran “saat”e benzeyen ikona tıkladığınızda arşivlenmiş fotoğraflarınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz!

Instagram da bizi seviyor ve fotoğraflarımızı kalıcı silmemize gönlü razı gelmiyor. Bizi bu kadar düşündüğün için teşekkürler Instagram! Hemen Instagram’ınızı güncelleyin ve arşivin tadını çıkarın! Fotoğrafınızı silmeden önce de iki kez düşünün. :)

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak