Instagram Hikayelerde Alışveriş Özelliği Açıldı!

Instagram durmuyor, durmuyor. Geçtiğimiz temmuz ayında ilk testlerine başladığı hikayelerde alışveriş özelliğini eylül itibarıyla tüm dünyada resmen açan Instagram, sosyal medyada alışveriş rüzgarı estirmeye hazırlanıyor.

Kullanıcıların takip ettikleri satıcılara ait ürün koleksiyonlarına hikayelerde göz atarak, beğendikleri ürünleri satın almalarını sağlayacak özelliğin, kullanıcıları duyar duymaz heyecanlandırdığı kesin.

Instagram’da alışveriş deneyiminin sürekli gelişmesi, 25 milyondan fazla şirket hesabının olduğu mecrayı e-ticaret konusunda değerli bir platform haline getirecek. Çünkü Instagram’da her 5 kullanıcıdan 4’ü en az bir şirket hesabını takip ediyor. Görünen o ki Instagram bu gerçekten yola çıkarak alışveriş özelliğine daha fazla odaklanmaya karar vermiş.

Hikayelerde alışveriş 46 ülkede başlıyor, ancak Instagram bununla da kalmıyor ve Keşfet alanına da alışverişe özel bir bölüm ekliyor. Burada takip ettiğiniz markaların satın alınabilir ürünlerini inceleme fırsatı bulabileceksiniz.

Yavaş yavaş tüm dünyada açılacak özelliğin Türkiye’de ne zaman başlayacağını bilemiyoruz. Ancak biz yine de Instagram’da görüp beğendiğimiz ürünleri satın almayı dört gözle bekliyoruz. Kendisiyle kısa süre içerisinde tanışmak dileğiyle…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak