Instagram Hikayeleri Artık Facebook’ta!

Sosyal medya devi Facebook yeniliklere çok açık bir platform. Neden mi? Bildiğiniz üzere kendi bünyesine hikayeler özelliğini getirmişti fakat bu özellik pek ilgi görmedi. Siz de fark ediyorsunuzdur, Facebook’ta hikaye koyan pek kullanıcı yok. Facebook durur mu? Yapıştırdı tabii cevabı! Şimdi de Instagram’daki hikayeleri otomatik olarak kendi bünyesinde yayınlama kararı aldı.

Çapraz Gönderi Beğenilecek mi?

Yeni haberlere göre artık Instagram’da paylaştığınız hikayeleri aynı anda çapraz gönderi şeklinde Facebook’ta da paylaşabileceksiniz. Instagram hikayeleri aldı başını yürüdü. Snapchat’i bile solladı ve geçti, biliyorsunuz. Facebook da bunun ekmeğini yemesin mi? Bu özellik şu an çalışma aşamasında olsa da geleceği aşikar. Çünkü Facebook kendi hikayelerinin kullanımından oldukça şikayetçi; ki haklı!

Bu hikayeleri Facebook’ta paylaştığınızda kullanıcı adınızın altındaki Instagram yazısıyla ayırt edilebilecek. O kadar da olsun artık… Zaten Instagram’da paylaştığınız fotoğraf veya videoları da otomatik olarak Facebook’unuzda yayınlayabiliyorsunuz. Hikayeler de yayınlansın, tam olsun işte. Tek korkumuz; Facebook hikayeler zaten ilgi görmüyordu, bu özellikle iyice ortadan kalkabilir.

Facebook’un atladığı bir şey var; her özelliğin her platformda aynı ilgiyi görmediğini anlayamıyor ve bıkmadan, usanmadan aynı özellikleri sunuyor. Bu özelliği onlardan saymıyoruz çünkü mutlaka tutacaktır, hatta işimize gelecektir. Bir de Facebook bünyesinde WhatsApp var ve orada da hikayeler özelliği tutmadı. O zaman soruyoruz size; bu çapraz gönderi özelliği WhatsApp’a da gelir mi?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak