Instagram’da Beğendiğiniz İletiler Artık Hikayenizde!

Facebook’a ait sosyal paylaşım platformu Instagram, şimdi de beğendiğiniz iletileri hikayenizde etiket olarak paylaşma imkanı sunuyor. Böylece başkaların hesabında görüp beğendiğiniz ya da hesabınızda daha önceden paylaştıklarınız, hikayelerinizde de yayınlayabliyor. Bu içerikler, hikayelere etiket gibi ekleniyor ve üstüne normal hikayelerinizde olduğu gibi özel mesajlar ekleyebiliyorsunuz.

Aslında bu güncelleme, kullanıcıların Instagram yayınlarından bir gönderi almalarına ve doğrudan hikayelerinden birine yerleştirmelerine olanak tanıyor.

Instagram’ın bu özelliğini kullanmak için hikaye yayınının altındaki kağıt uçak ikonuna dokunduğunuzda (bir DM olarak paylaşacağınız gibi), hikayenizde bir etiket olarak paylaşma seçeneğini göreceksiniz. Instagram size, hikayenizde paylaştığınız içeriği, orijinal sahibinin kullanıcı adıyla ilişkilendirerek gösterecek. Tıkladığınızda doğrudan bu içeriğe gideceksiniz.

Oldukça farklı olan bu özelliğin bir diğer güzel yanı ise, özelliğe eklenen küçük bir gizlilik katmanı. Dilerseniz paylaştığınız içeriklerin başkalarının hikayelerinde paylaşılmasını engelleyebiliyorsunuz. Böylece içerikleriniz kimsenin hikaye akışında ortaya çıkamayacak.

Instagram tarafından yapılan açıklamada ise; bu özelliğin yalnızca herkese açık (gizli olmayan) hesapların gönderileriyle yapılabileceği belirtildi. Şu an için sadece Android telefonlarda aktif olan özelliğin, yakında iOS kullanıcıları için de aktif olması bekleniyor. Sevgili iOS kullanıcıları çok üzgünüz, bu özellikten yararlanabilmek için -en azından şimdilik- farklı bir telefona ihtiyacınız var. ?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak