Instagram Keşfet Yenilendi

Instagram‘da Keşfet özelliğinin yeni yüzünü görmeye hazır mısınız?

Instagram, Keşfet özelliğinde ilgi alanlarımıza göre daha fazla fotoğraf, video ve ürün görmeniz için yenilikler yaptı. Artık Instagram’ın yeni gezinme alanında ilgi alanlarımıza özel içeriklere daha hızlı ulaşabileceğiz. Çünkü yeni gezinme alanında IGTV ve Alışveriş özelliklerine yönlendiren kısayollar olacak. Bunları ise hemen Stil, TV ve Filmler, Hayvanlar, Güzellik, Mimari, Bilim ve Teknik, Doğa, Araba, Spor gibi konu başlıkları takip edecek.

En başta çıkan IGTV sekmesine tıkladığımızda, IGTV’nin en güncel ana sayfası gelecek karşımıza. Özellik, şu an Türkiye’de de kullanılabiliyor. Mağaza sekmesini tıkladığımızda ise alışveriş altındaki filtre seçeneğiyle kıyafet, güzellik, ev dekorasyonu gibi ürün kategorileriyle ilgili detaylı arama yapabileceğiz. Alışverişteki bu yeniliğin Mağaza sekmesi çalışsa da altındaki filtre özelliği henüz Türkiye’ye gelmedi.

Peki, her gün 500 milyon Instagram kullanıcısının hikaye paylaştığını biliyor musunuz? Durum böyle olunca Instagram’ın bir sonraki yeniliğinin bu konuda olacağını söyleyebiliriz. Çünkü Instagram ekibi, ilgili alanlarımıza yönelik hikaye paylaşımlarının Keşfet bölümünde yerini alması için de arı gibi çalışıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak