Instagram Reklam Verileri

Kasım ayında “Michael Kors” reklamıyla yeni reklam modelini hayata geçiren Instagramreklamlarla ilgili verileri paylaştı.
Michael Kors’tan sonra, Ben & Jerry’s ve Levi’s reklamlarını yayınlayan Instagram bu iki markanın reklamlarıyla ulaşılan kişi sayısı, reklam hatırlama oranı ve reklam farkındalığı gibi verileri açıkladı. Bilindiği üzere Instagram’ın reklam modeli markalara yeni beğeni ve takipçi kazandırıp marka bilinirliğini arttırmak üzerine kurulu. Ana akışta normal bir fotoğrafmış gibi paylaşılan reklamları normal gönderilerden ayıran tek şey ise gönderinin sağ üst köşesindeki “sponsored” yazısı.

Verilere göre, Levi’s reklamı 9 günlük bir süreçte 18-34 yaş aralığında 7.4 milyon ABD vatandaşına ulaştı. Ben & Jerry’s reklamı ise 8 gün içinde 18-35 yaş arası 9.8 milyon ABD vatandaşına ulaşmış durumda.

Ben & Jerry’s ve Levi’s’in kampanyalarını değerlendiren Instagram bu reklamlarda marka mesaj farkındalığının %10 oranında arttığını belirtti. Reklam modelinde henüz çok yeni olan Instagram’ın yayınladığı veriler oldukça umut verici. Instagram reklamlarını ilk kez kullanma avantajını yaşayan markalar da bu stratejilerini beğeni ve takipçi sayısı olarak avantaja dönüştürmeyi başardılar.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak