Instagram Reklamları Türkiye’de!

Instagram geçtiğimiz günlerde kendi hesabından reklamları Türkiye’ye açtığını sponsorlu iletisiyle duyurdu. Kısa bir süre sonra öncelikli reklamveren markaların da duyurulmasının ardından hesaplarımızdan sponsorlu gönderileri görmeye başladık. Böylece Instagram reklamları Türkiye’ye hızlı bir giriş yapmış oldu.

Instagram reklamları da Twitter reklamlarında olduğu gibi akış içinde belli aralıklarla karşımıza sponsorlu paylaşımlar olarak çıkacak. Bu sponsorlu paylaşımlarda Facebook’tan tanıdığımız call-to-action butonları da yer alacak ve reklam için istenen adrese ya da aksiyona doğrudan erişim imkanı sunacak.

Her markanın kendi imkanlarıyla Instagram üzerinden reklam verebilmesi için 30 Eylül’ü beklemesi gerektiğini de belirtelim.

Reklamda Yeni Seçenekler

Instagram’ın reklamlarını Türkiye’ye açmasının ardından globalde de daha fazla ve etkili reklam olanakları sunmak adına yürüttüğü çalışmalar duyuruldu. 30 ülkeye birden açılan reklamlarda web sitesi tıklamasından, uygulama yüklemesine kadar farklı formatlarda call-to-action imkanı sunulacak. Reklamları iyileştirmek üzere çalışmalarına devam ettiklerini de belirten Instagram yetkilileri tarafından sunulan yeni özellikler şu şekilde;

  • Yatay fotoğraf ve video ile daha etkileyici görünüm
  • 30 saniyelik videolarla daha uzun ve etkili hikaye anlatımı
  • Kısa sürede daha çok kişiye ulaşmayı sağlayacak, özellikle etkinliklerde faydalı olacak yeni Marquee aracı
  • Facebook ve Instagram ile birlikte reklam yürütmesini sağlayacak reklam verme ve optimizasyon  aracı

Ayrıca sunulan arayüzle birlikte küçük işletmeler de dahil olmak üzere daha fazla ve farklı reklam verenler de aracı bir kurum gerekmeksizin kendi kendilerine reklam verebilecek, kampanya yürütebilecekler.

Facebook reklamlarındaki deneyimin de Instagram reklamlarına yansıdığını söylemek mümkün. Oradaki gibi etkili bir hedeflemeyle reklamın konuyla en ilgili kişilere ulaşması sağlanabilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak