Instagram Sonunda Snapchat Oldu!

Instagram‘ın yenilik yapmayı seven bir fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olduğunu biliyoruz. Snapchat‘i de sosyal medyanın gençlere hitap eden asi ve eğlenceli çocuğu olarak tanıyoruz. Genç kitledeki gücünü kaybeden Instagram, bu alanda çok başarılı Snapchat’i baya kıskanmış olacak ki birebir aldığı özelliklerle şu an adeta bir Snapchat’leşme dönemi yaşıyor.

Bu konuda atılan adımın adı: Instagram Stories!

Instagram Stories özelliği ile çektiğiniz fotoğraf ve videoların üstüne yazı yazabilecek ve çizim yapabileceksiniz. Arayüzde sol üstte yer alan “Yeni” butonuna tıkladığınızda kendi Instagram Story’nizi ekleyebileceksiniz. Eklemiş olduğunuz hikayeler yine sol üstte “Hikayen” başlığı altında yer alacak. Paylaşımlarınız 24 saat sonra silinecek ve profilinizde gözükmeyecek. Arkadaşlarınızın veya takip ettiğiniz hesapların yeni paylaşımları olursa profillerinin etrafında renkli bir halka belirecek. Bu profiller Snapchat Discover‘ı andıran şekilde yine üstte yer alacak. Profile tıklayarak paylaşımları görebilecek, ekranı kaydırarak bir sonraki hesabın paylaşımına geçebileceksiniz.

Hikayelerinizi paylaştıktan sonra kimler görüntülemiş görebilmek için “Hikayen” seçeneğine gidip seçtiğiniz paylaşımın altında yer alan “göz” sembolüne tıklamanız gerekecek. Buraya tıkladıktan sonra hikayenizi gören herkes Snapchat‘teki minvalde bir liste halinde karşınızda olacak. Yine Snapchat‘te olduğu gibi hikayeleri tekrar paylaşma veya beğenme özellikleri olmayacak.

Tüm mesajlaşmalarınız Instagram Direct üzerinden ilerleyecek. Ancak hikayesini izlediğiniz kişilerle hızlıca mesajlaşmaya başlamak için hikayenin altında beliren “Mesaj Gönder” ibaresine tıklayarak mesajınızı gönderebileceksiniz.

Instagram Stories iOS ve Android’de tüm dünyada aynı anda yayınlandı. Eğer uygulamanızı güncellerseniz yeni Instagram deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak