IGTV Geldi, Hoş Geldi!

Instagram yenilenmeye devam ederken, bizi de şaşırtmayı seviyor sanıyoruz. Biliyorsunuz ki Instagram’da videolar 1 dakikaya kadardı. Şimdi ise bu yeni özellikle videolar 1 saate çıkacak. Adeta Instagram TV işte! İpucunu da vermiş olduk ama olsun. Aslında bu yeni özelliklerin hepsi birer rekabet göstergesi. Ne demek yani bu? Adını koyalım, belki YouTube ve Facebook yarışı!

1 Saatlik Videolar

IGTV, Instagram’ın yeni mobil uygulaması. Yani, şimdi bahsedeceğimiz özellikleri kullanmak için önce IGTV uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Biliyorsunuz, Instagram’a video özelliği ilk geldiğinde oldukça ilgi görmüştü. Önce 15 saniyelik videolarla küçük adımlarla başladılar video serüvenine. Daha sonra videolar 1 dakikaya çıktı ve daha kullanışlı oldu. Şimdi ise boyut atladı! Videoların süresi 1 saate çıktı, fakat nasıl? Aslında bunun adı IGTV, yani Instagram’ın TV platformu desek doğru olur sanıyoruz. IGTV adeta televizyonda Instagram izlemeye benziyor. Bir video bitince diğeri kendiliğinden ve anında başlıyor. Her Instagram kullanıcısı otomatik olarak bir IGTV kullanıcısı oluyor, bu da IGTV’yi otomatik olarak büyütüyor.

Hemen İndirin!

Nasıl ulaşabilirsiniz peki IGTV’ye? App Store veya Google Play’den bir IGTV uygulaması edinebilirsiniz kendinize hemen. Instagram’da uygulama içinde, sağ üst tarafta da IGTV’ye yönlendirme var. Oraya tıkladığınızda da sizi doğrudan uygulama indirme bölümüne yönlendiriyor. Bu 1 saatlik videolar dikey olarak gözükecek. Portre modunda diyebiliriz buna… Bu arada en önemli ayrıntıyı atlıyorduk neredeyse; IGTV’ye bilgisayar üzerinden de video yükleyebileceğinizi biliyor musunuz? Bu da oldukça kullanışlı bir özellik.

Sizce IGTV, YouTube’a rakip olabilecek düzeyde mi? Bize sorarsanız biraz alışılması ve kullanılması gerekiyor. Koskoca YouTube’dan bahsediyoruz maalesef… Kanal açmak için, Instagram adınız ve şifrenizle de giriş yaparak, uygulamada sağ üstte ayarlar bölümüne tıklamanız ve “Kanal aç” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Biz bu platformun geleceğini çok merak ediyoruz. Siz en iyisi yeni haberler için bizi takipte kalın!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak