Instagram ve WhatsApp Yükselmeye Devam Ediyor!

Bildiğiniz üzere Facebook, önce Instagram’ı satın almış daha sonra da WhatsApp’ı kendi bünyesine geçirmişti. Bu büyük gelişmeden sonra Facebook, Instagram ve WhatsApp’a çeşitli özellikler getirmeye ant içti ve yepyeni düzenlemelerle farklı bir boyuta ulaştırdı. Şimdilerde ise Mark Zuckerberg’in dediğine göre; Instagram Hikayeler ve WhatsApp Durum’da günlük 300 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı.

Hikayeler Her Yerde!

Instagram Hikayeler özelliği zaten şu an en gözde sosyal medya araçlarından biri. Çoğumuzun her gün kullandığı, yeni Hikayeler koymasa da her gün mutlaka merak edip baktığı bu platform Snapchat’i geride bırakmaya yetti. Instagram’ın genel olarak günlük 500 milyon aktif kullanıcısı var. Gördüğünüz gibi bu aktif kullanıcıların yarısı Hikayeler özelliğini çok sık kullanıyor. İşletme hesapları bile Hikayelerden besleniyor ve Hikayeler özelliği üzerinden reklamlar dönüyor. Bu bile bir nimet! WhatsApp durumu çok fazla tutmadı dense de bu rakamda WhatsApp durumlarının kullanılmasının da payı var. Ama asıl kullanıcıyı arttıran Instagram diyebiliriz rahatlıkla.

Facebook’un bu konuda başarısını tebrik ediyoruz ve emeğine saygı duyuyoruz. Risk alarak her yolu deniyor ve tutup tutmaması da çok umurlarında olmuyor. Tutmazsa hemen yenisini deniyorlar. Mükemmel bir zihniyet, keşke herkes bu kadar rahat risk alabilse ve başarıya ulaşsa! Peki, siz de Snapchat’e üzülenlerden misiniz?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak