Instagram ve WhatsApp’ta Görüntülü Konuşma Dönemi!

Yepyeni bir haberle karşınızdayız! Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp ve sosyal medyanın gözdesi Instagram yeni özelliklerle karşımızda. Facebook’un satın aldığı Instagram ve WhatsApp’a videolu yani görüntülü grup sohbetleri özelliği ekleniyor. Peki, nasıl?

Yanınızdaymış Gibi Sohbet Edin

Facebook bu özelliğin henüz deneme aşamasında olduğunu söylüyor. Peki, maksimum kaç kişilik sohbetler olacak bunlar? Tam belirtilmese de 4 kişi olacağı söyleniyor. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan özellik arkadaş sohbetlerine oldukça renk vereceğe benziyor. Açıkçası WhatsApp’ta görüntülü ve sesli arama oldukça kullanılan bir özellik ama Instagram’da bu özellik nasıl işleyecek merak içindeyiz doğrusu.

Instagram’da direkt mesaj bölümünde konuştuğunuz kişinin sayfasının üst kısmında bir kamera işareti göreceksiniz. İşte tam buradan başlayacak videolu konuşmanız! Ayrıca konuşurken gezinmek isterseniz de aşağı indirip gezebilirsiniz. WhatsApp konusunda ne desek yalan olur…

Gördüğünüz gibi Facebook sadece kendini geliştirmekle kalmıyor, diğer sosyal medya platformlarına da yenilikçi hareketlerde bulunuyor. Bu kadar dijitalleşmek güzel mi dersiniz? Bir yandan tek kelimeyle harika ama bir yandan korkutucu! Neyse korkmayın, tadını çıkarın. Özellik gelir gelmez arkadaşlarınızla kullandığınızda da bizi hatırlayın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak