Instagram’ın önlenemez yükselişi

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram, aylık 150 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu. ABD merkezli sosyal ağ Haziran ayında video özelliğini kullanıma sunmuştu.  Görünen o ki bu atak işe yaradı ve 2 ayda aktif kullanıcı sayısında 20 milyonluk bir artış olmasını sağladı.

Facebook, bu yatırımının meyvesini toplamaya başlayacakmış gibi gözüküyor. Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Instagram reklam özelliği konusunda çalışmalara başladı. Gazeteye konuşan Instagram yöneticisi Emily White, önümüzdeki yıldan itibaren Instagram’a reklam alabileceklerini söyledi.

2012’de Android kullanıcıları için kullanıma sunulan Instagram’ın kullanıcı sayısının yarısı 2013 Nisan itibariyle Android kullanıcılarından oluşuyor.

Instagram Video Özelliği ile Atakta

Popüler video programı Vine’ın Instagram’ın tahtını sallayacağı konuşulurken, Instagram video özelliğinin eklenmesiyle de bu beklentileri boşa çıkardı. Vine’ın 2013 yaz dönemi itibariyle 40 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak