Instagram Zaman Akışı Değişti

Zaman akışına müdahale edeceği konuşulan Instagram, sonunda dediğini yaptı ve kronolojik olmayan zaman akışını hayata geçirdi.

Geçen mart ayında bu değişikliği uygulamaya niyetli olduğunu duyuran Instagram, ekranınızda göreceğiniz içeriklerin kronolojiye göre değil ilgi alanlarınıza göre sıralanacağını duyurmuştu.

Başlangıçta kullanıcılardan büyük tepki çeken değişiklik, öncelikle hemen askıya alınmıştı. Ancak çoğu sosyal medya platformunda gördüğümüz gibi aylarca üstünde çalışılarak hazırlanan böylesine büyük değişiklikler tepki çektiklerinde ertelense bile genellikle en sonunda hayata geçiriliyorlar. Instagram da bizi şaşırtmadı ve yepyeni algoritmasıyla aynı Facebook gibi kronolojiye meydan okuyan ilgi alanına göre düzenlenmiş zaman akışı modelini bu ay tüm dünyada yayına aldı.

Instagram’ın değişikliği duyurduğu blog yazısında yaptığı açıklamaya göre yapılan test süreçlerinde yeni akışın beğeni ve yorumlar gibi etkileşim davranışlarını artırdığı görülmüş. Sonuca bakılırsa durumdan Instagram da kullanıcılar da memnun.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak