Instagram’a Sesli Mesaj Özelliği Geldi!

Instagram’a yeni özellikler yağmaya devam ediyor. Yeri geliyor başarısız oluyor, yeri geliyor çok seviliyor. Bu yeni özellik de ne kadar kullanışlı tartışılır doğrusu. Hemen size yne olduğundan bahsetmek istiyoruz: Bu sefer Instagram’da direkt mesaj bölümüne sesli mesaj özelliği geldi!

Sesinizi Kaydedin ve Gönderin

Aslında baktığımızda Facebook bu özelliği Messenger’a 2013’te getirmişti . WhatsApp’a geleli de baya oldu. Instagram’a getirmek için geç mi kaldı dersiniz?

Sesli mesaj göndermek için yapmanız gereken tek şey mikrofon tuşuna basılı tutarak konuşmak. Küçük bir uyarı; sesinizi kaydettiğiniz an ya da kaydetmeniz bittiği an mesajı direkt gönderiyor. Bu önemli bir ayrıntı, dikkatli olun. :)

Mesajlar en fazla 1 dakika uzunlukta olabiliyor ve geçici değil, kalıcılar. Ayrıca mesajları grup sohbetlerinizde de kullanabiliyorsunuz.

Peki, bir şey sormak istiyoruz; Instagram’ı normal mesajlaşma platformu gibi kullanan var mı? Mutlaka vardır fakat WhatsApp bu kadar kullanılmıyor mu? Bilemiyoruz, merak ediyoruz… Belki de birçok kişinin Instagram’ı bu şekilde kullanmasının bir kanıtıdır bu yeni özellik…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak