Instagram’a Yeni Yorum Özellikleri!

Son günlerde 800 milyon kullanıcı sayısını aşan ve oldukça popülerliğini artıran Instagram yeni bir özellik sundu. Bu yeni özellik işinize oldukça yarayacak gibi gözüküyor. Instagram güvenliğimizi düşünerek gelen yorumları kategorilere ayırıyor. Nasıl mı?

Son zamanlarda Instagram kullanımı arttıkça markalar, işletmeler ve tanınmış kişiler Instagram’ı daha aktif kullanmaya başladı. Aktif kullanım arttıkça da tabi ki paylaşımlara gelen yorumlarda arada tadınızı kaçıracak cinsten olabiliyordu. Aslında bakacak olursak; herkes kendi yorumunu yapabilir ve şahsi fikrini paylaşabilir. Fakat bazen sınırı aşan, hakaret içeren yorumlar karşısında mahkemelik durumlar bile karşımıza çıkabiliyor. Instagram bu soruna karşı hakaret içeren yorumları tespit edip gizleyen bir yorum filtresi özelliği getirmişti. Şimdi bunu Arapça, Fransızca, Almanca ve Portekizce dillerini de ekleyerek genişletiyor.

Yorumlara Kategoriler de Geliyor!

İşte Instagram tam bu sırada devreye giriyor ve bize bir kolaylık daha sunuyor. Artık Instagram’da gelen yorumları kategorilerine göre yönetebileceksiniz. “Herkes”, “Takip ettikleriniz ve takipçileriniz”, “Takip ettikleriniz”, “Takipçileriniz” şeklinde sizlere sunulan seçeneklerden dilediğiniz kategoriyi seçip sadece o kategorinin yorum yapmasına izin verebileceksiniz. Böylece Instagram’ı kötüye kullanan kişiler sizi rahatsız edemeyecek. Yorum izinleri sadece hesabı herkese açık kişiler tarafından kullanılabilecek, yani gizli hesaplar buna dahil değil.

Ancak gizli hesapların dahil edildiği başka bir özellik var; o da yorumlarda kişi engelleme! En güzel tarafı ise şu; siz kötü yorum yapan birini engelleyebiliyorsunuz ve o sizin engellediğinizi fark etmiyor bile. Çünkü sizin profilinize giriyor ve yorum yapmaya devam ediyor ancak bu yorumları sadece kendi görüyor, yazık!

Instagram’ı sevmeye devam ediyoruz çünkü o da bizi seviyor, biliyoruz. Kategorileştirme işi özellikle tanınan ve oldukça hakaret içerikli yorumlar alan hesaplar için daha işe yarar bir özellik olacağını düşünüyoruz. Instagram: “mahkemelerle uğraşmayın, biz hallediyoruz” demiş gibi adeta! Güle güle kullanın…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak