Instagram’da Alışveriş Dönemi Başlıyor

Instagram, alışveriş özelliğini duyurarak sosyal ağında gerçekleşen ticari faaliyetleri güçlendirmeyi hedefliyor. Şimdiye kadar sadece dışarıya yönlendiren profil altı linkler ya da satıcının iletişim bilgilerini paylaşmasıyla gerçekleşen alışveriş etkinliği artık çok daha kolay ilerleyecek.

instagram-shopping

Popüler fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram, Snapchat benzeri Stories özelliğini eklediğinden beri şimdi de Pinterest benzeri alışveriş özelliğini sosyal ağına entegre ediyor.

Markaların Instagram sayfalarında paylaştığı fotoğrafların sol alt köşesinde beliren “Tap to view products” (“Ürünleri görmek için tıkla”) ibaresi satıştaki ürünlerin etiketlerini görünür kılıyor.

instagram-alisveris

Etiketlenen ürünler, ürün adı ve fiyatıyla görselin üstünde belirtilebiliyor. Etikete tıklandığında ise önce ürün hakkında detay veren açıklama sayfasına gidilerek daha derin incelenebiliyor. Eğer satın alınmak istenirse de “Shop now” (“Şimdi alışveriş yap“) bağlantısına tıklanarak ürün sayfasında alışverişe başlanabiliyor.

Tüm bu işlemler yapılırken Instagram uygulaması hiç terk edilmiyor. Özellik, şimdilik sadece ABD’deki bazı kullanıcılarda test ediliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak