Instagram’da Beğendiğiniz Görselleri Kaydedin

instagram-kaydetme

Aylık 600 milyon kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya devi Instagram, ardı ardına yenilikler sunmaya devam ediyor. Rekabetin hızla yükseldiği sosyal medya platformlarında 2016 yılında tüm kanalların güncellemeleri ve yeni özellikleri fırtına gibi eserken, kullanıcılar bu yeniliklere yetişmekte adeta zorlandılar. Canlı yayınlar, filtreler, story’ler derken Instagram’ın son yeniliği, kullanıcılarının epey hoşuna gidecek bir alanda geldi.

Kısa bir süre öncesine kadar Instagram’da beğendiğimiz resimleri kaydetmek için ekran görüntüsü alırdık. Tabii Instagram mesaj yoluyla gönderilen görsellerin ekran görüntüsü alındığında, karşı tarafa bildirim gönderileceği uyarısını yayınladığında herkes biraz paniklemedi değil… Şimdi de bunu önlemek amacıyla yeni geliştirdiği “kaydet” özelliğiyle kullanıcılarının kalbini tekrar kazandı. Resimlerin sağ alt köşesinde bulunan bayrağa benzeyen işareti tıkladığınızda, resim ve videoları Instagram hesabınıza kaydedip istediğiniz kadar kayıtlı klasörünüzde tutabiliyorsunuz.

Sizin dışınızda kimsenin bakamadığı kayıtlı resim ve videolarınızı görüntülemek için profil sayfanıza girdiğinizde en sağdaki bayrak benzeri işarete tıklamanız yeterli.

Uygulamanın bu son özelliği tüm iOS ve Android işletim sistemlerinde aktif durumda.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak