Instagram’da Çoklu Hesap Yönetimi

Instagram, sonunda uzun süredir beklenen yeniliklerinden birini hayata geçirdi: çoklu hesap kullanımı! Bundan sonra Instagram üzerinden de tıpkı Twitter’da olduğu gibi birden fazla hesap tanımlamak ve birbiri arasında kolayca geçiş yaparak, hesapları yönetmek mümkün olacak.

Instagram’ın 7.15 sürümüyle tüm iOS ve Android cihazlara gelecek bu özellikle birlikte 5 taneye kadar hesap ekleyebileceksiniz. Bunun için hesabınızın “ayarlar” bölümüne giderek birden fazla hesap ekleyebilir, ardından da aynı bölümden istediğiniz hesabı seçerek hesaplar arasında şifre girmeden geçiş yapabilirsiniz. Birden fazla hesap eklediğinizde yönetimi hangi hesaptan yaptığınızı hesabın üst bölümünde yer alan hesap isminden kontrol edebilir, böylece özellikle bir hesap yönetirken kriz yaratacak içeriklerin önüne geçebilirsiniz.

Bildirimleri hangi hesaptan alacağınız konusuna gelirsek, bildirimlerin açık olduğu tüm hesaplarınızdan bildirim alabileceğiniz Instagram tarafından belirtilmiş. Eklediğiniz bir hesabı cihazınızdan kaldırmak istediğinizde de o hesaba gelerek hesaptan çıkış yapmanız yeterli olacak.

Geçtiğimiz aylarda yalnızca bazı iOS kullanıcıları için sunulan bu özellik şimdi tüm kullanıcılar için erişilebilir durumda.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak