Instagram’da Hashtag Takip Etme Özelliği Yayında!

Kasım ayında Instagram ile ilgili hazırladığımız yazıyı şöyle bitirmiştik: “Şimdilik sayılı kullanıcının test edebildiği özelliğin yolunu dört gözle beklesek de biraz daha zaman gerekiyor.” Ne mutlu ki bu öngörümüzde yanıldık ve Instagram’da hashtag takip etme dönemi başladı.

Artık hashtag’leri takip ederek dilediğiniz fotoğrafları, videoları ve kişileri kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Hatta hobileriniz, tutkularınız ve topluluklarla ilgili merak ettiklerinize de bir hashtag yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Biliyorsunuz Instagram’da her gün milyonlarca insan fotoğraf ve videoları ilgili hashtag’lerle paylaşıyor. Neyse ki Instagram’ın yeni hizmetiyle bu içerikleri hashtag’ler yardımıyla şıp diye keşfedebileceğiz.

Gelelim bir hashtag’i nasıl takip edeceğimize… Hashtag takip etmek de arkadaş takip etmeye benziyor. Takibe başlamak için ilgilendiğiniz bir konuyu aramanız veya herhangi bir paylaşımdaki hashtag’e tıklamanız yeterli. Arama sonuçlarınızda ilgili hashtag’leri görerek, içlerinden beğendiğinizi takip etmeye başlayabilirsiniz. Hashtag’i takip etmeye başladıktan sonra, paylaşılan son içerikler zaman tünelinize düşmeye başlayacak. Bu arada bazı hashtag’lerden sıkıldığınızda rahatlıkla takipten düşebilirsiniz.

Hashtag takip etme dönemiyle birlikte Instagram’daki araştırmacı ruhumuz daha da gelişeceğe benziyor. Ne dersiniz?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak