Instagram’da Yeni Hikayeler

instagram-yenilikleri

Instagram, yepyeni özelliklerle donattığı Hikayeler bölümüne kişi etiketleme, link ekleme ve Boomerang özelliklerini entegre etti. Şimdiye kadar sadece Snapchat’i kopyaladığı düşünülen Instagram, Hikayeler’inin Snapchat‘in ötesine geçebileceğini kanıtladı.

Birisini Etiketleme

instagram-kopru-ekleme

Artık aynı fotoğraflarda olduğu gibi Instagram hikayelerinizde de bir kişiden kolaylıkla bahsedebileceksiniz. @ işareti koyduktan sonra birisinin kullanıcı adını yazdığınızda, o kişi etiketlenmiş olacak. Hikayenizi izleyenler, etiketlediğiniz kişinin adına tıkladığında o kişinin hesabına yönlenecek.

Mention yaptığınız kişiye, etiketlendiğine dair bir mesaj gelecek.

Link Ekleme

instagram-daha-fazla-gor

Instagram Hikayeler‘de izleyicilerinizi sadece başkaların hesabına yönlendirmekle kalmayıp link ekleme özelliğinden de faydalanabileceksiniz. Instagram dışından olabilen bu linkler tıklandığında Instagram’a özgü tarayıcı içinde açılabilecek. Link ekleme özelliğini şimdilik sadece onaylı hesap sahipleri kullanabilecek.

Boomerang Instagram’da

instagram-boomerang

Sadece basit bir kamera ekranıyla başlayan Instagram Hikayeleri, sınırsız döngüler yaratmaya izin veren Boomerang uygulamasıyla uyumlu hale gelecek. Hikayenizi çekmek için kameranızı açtığınızda uygulamayı terk etmeden Boomerang döngüsü yaratmaya başlayabileceksiniz. Boomerang döngülerinde en fazla 5 fotoğrafa izin verilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak