Instagram’dan Messenger’a Yönlendirmeli Reklam Modeli

Facebook Developers geçtiğimiz günlerde markaların ve bireylerin birbirleriyle etkileşime geçmesi için yeni modeller üzerine odaklandığını duyurmuştu. Messenger’a Instagram üzerinden doğrudan yönlendirme yapılan yeni reklam modeli bu yeni çalışmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni hayata geçen bu uygulama ile Instagram uygulaması üzerinden doğrudan Messenger’a yönlendirme yapmak artık mümkün. Bu reklam modeli Instagram’daki hedef kitlenin Messenger üzerinden marka ile etkileşime geçmesine olanak sağlıyor.

Instagram üzerindeki Messenger yönlendirmeli reklam, tıklandığında kullanıcıyı reklamınızdaki metin, görsel ve video mesajla Messenger’a yönlendiriyor ve markanızla ilgili bir sohbet başlatabiliyor.

Bu reklamlar, insanların Instagram’daki ilgi alanlarına yoğunlaşarak onları markanızla ilgili konuşmalara çekmenizi sağlıyor. Video veya carousel şeklinde olan reklamlar, Ads Manager’da, Power Editor’de ve API bölümlerinde bulunuyor. Bu reklam modelini hem Facebook hem de Instagram hesabınıza ekleyerek erişiminizi artırabilirsiniz.

Messenger sadece insanlara ulaşma konusundaki başarısı ile yetinmiyor, insanlarla etkileşime geçme konusunda da adından söz ettiriyor.

  • 1,2 milyardan fazla insan her ay Messenger’ı kullanıyor.
  • Yaklaşık olarak her ay 20 milyon aktif sayfa mesajlaşma özelliğini kullanıyor.
  • Bu yılın nisan ayındaki F8’de yapılan açıklamalara göre, Messenger platformunda şu an 100.000 aktif bot bulunuyor.
  • 2 milyarın üzerinde mesaj, her ay kişiler ve markalar tarafından birbirlerine iletiliyor.

Sephora gibi öncü markalar, bu etkileşimin meyvelerini toplamaya başladı. Messenger’da Sephora Assistant’ı hayata geçiren marka, proje yayına alındığından itibaren yapılan makyaj rezervasyonlarında %11 artış kaydettiğini açıkladı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak