Instagram’dan Yepyeni Bir Özellik: Ad Etiketi

Son dönemin en popüler uygulamalarından Instagram, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Ad Etiketi (Nametag) özelliğini iOS ve Android kullanıcılarının kullanımına sunan Instagram, kullanıcıların birbirlerini daha kolay bulunmasını ve kişiler arası iletişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Artık samanlıkta iğne aramaya son!

Snapchat’teki Snapcode özelliğine çok benzeyen Ad Etiketi (Nametag) sayesinde Instagram kullanıcıları, merak edip aradıkları kişileri daha rahat bulabilecek. Ad Etiketi oluşturmak ise oldukça kolay. Instagram profilinizin sağ üst kısmındaki 3 yatay çizgiye tıklayın ve oradaki “Ad Etiketi” bölümünden size özel kodu oluşturun. Daha sonra bu etiket sayesinde diğer kullanıcıların sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz. Ad Etiketi oluştururken arka planınızı ister emoji, ister selfie, isterseniz çeşitli renklerle ayarlayabilirsiniz.

Instagram Ad Etiketi (Nametag) özelliği sayesinde aynı isme sahip kullanıcıların arasından aradığınız kişiyi çok rahat şekilde bulabileceksiniz. Yeni tanıştığınız birini Instagram’da eklemek için arama butonunda saatlerce onun ismini aramak yerine Ad Etiketi özelliğini kullanabilir, böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz. Kare (QR) kodu ve Snapcode mantığından yola çıkarak bu özelliği oluşturup sunan Instagram, kullanıcıların birbiriyle daha rahat iletişime geçmesi için çalışıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak