Alışverişini Instagram’da Tamamla!

Instagram’da geziniyorsunuz, o çok “cool” bulduğunuz fenomeniniz hikayesinde yeni sneaker’larını paylaşmış. Çok beğendiniz ve etiketlediği sneaker üreticisinin marka sayfasına tıkladınız. Şimdi de o son moda sneaker markasının Instagram sayfasında ürünleri gezerken buluyorsunuz kendinizi… İşte beğendiğiniz spor ayakkabı ekranınızda ve tıklanabilir şekilde markanın bir Instagram paylaşımında etiketlenmiş. Ne yapacaksınız? Tabii ki ona da tıklayacaksınız!

Buraya kadar her şey alıştığımız gibi… Sonrasında ise işler değişiyor. :)

Normalde ürüne tıkladıktan sonra alışveriş için web sitesine yönlendirilirken artık Instagram’dan hiç ayrılmadan ürünü uygulamanın içinden satın alabileceksiniz!

Globalde Instagram Checkout diye duyurulan bu büyük yenilik Türkiye’de Instagram Alışverişi Tamamlama özelliği olarak tanıtıldı. Ancak özellik şimdilik sadece Amerika’da ve sınırlı sayıdaki mağazanın sayfasında kullanılabiliyor.

Alışveriş deneyiminiz, kredi kartınızı girip siparişi tamamladıktan sonra da bitmiyor… Instagram bir adım daha ileri gidip satış sonrası hizmetleri de uygulamasına entegre ediyor. Siparişinizin başarıyla satıcıya ulaştığını, satıcının ürününüzü kargoya verdiğini telefonunuzdan bildirimlerle size haber veriyor. Aynen bir e-ticaret uygulaması gibi!

Yeniliğin çok yakında Türkiye’ye de geleceğine kesin gözle bakıyoruz. Umarız Instagram‘ı elimizden düşürmezken alışveriş tutkumuzun kontrolden çıkmasına da engel olabiliriz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak