İnterneti Yavaş Olanlara Müjde! Twitter Lite Çıktı!

Gündemi takip ettiğimiz güncel gazetemiz Twitter çok sık yeni özellik getiren bir uygulamamız değil. Getirse de gerçekten eli yüzü düzgün özellikler getirdiğini söyleyebiliriz. Bu günlerde Twitter yepyeni bir özelliğini duyurdu! İşte, yeni özelliğin adı Twitter Lite! Peki, ne işe yarıyor bu Twitter Lite?

İnternetimiz her an aynı hızda çalışmıyor. Hatta internet hızı hatlarınızın ismine ve paketinize göre bile değişiklik gösteriyor. İşte, Twitter tam da bunu düşünerek Twitter Lite’ı bizlere sundu. Twitter Lite orijinal Twitter’dan %30 daha hızlı ve veri kullanımında %70 tasarruf sağlıyor. Mesela, Twitter Lite gördüğünüz fotoğrafları otomatik olarak telefonunuza indirmiyor, sadece üstüne tıkladıklarınızı indiriyor. Bu da veri kullanımını düşürüyor. Harika bir icat!

Twitter, özellikle mobil internetin fazla gelişemediği Afrika, Latin Amerika ve Güney Doğu Asya ülkelerinde yaygınlaşmasını beklediği Twitter Lite’ı geliştirirken Google ile birlikte çalışmış ve Google Chrome’la kullanıldığında daha elverişli bazı özellikler de eklemiş. Mesela bildirim! Maalesef iPhone’larda bu özellik geçerli olamayacak. Ama şimdilik!

Twitter Lite, telefonunuza indireceğiniz bir uygulama değil. Twitter’ın bu çok hafif versiyonunu kullanmak için telefonunuzun tarayıcısından mobile.twitter.com adresine giderek giriş yapmanız yeterli.

Yeme de Yanında Yat, Twitter Lite!

Bunlarla da kalmayacak, Twitter Lite sizlere çevrim dışı erişim de sağlayacak. Daha neler dediğinizi duyar gibiyiz! Kısacası, Twitter Lite’ı kullanırken kesinti yaşamayacaksınız. Üstelik Twitter Lite telefonunuzda sadece 1 MB’lık yer kaplıyor. Tam bir minnoş, yeme de yanında yat!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak