iPad Çılgınlığı

Apple, her zaman olduğu gibi bir kez daha yeni bir ürünle, iPad ile gönülleri fethediyor. iPhone 2007’de büyük yankı uyandırdığından beri Apple severlere sunulan en büyük yenilik kuşkusuz iPad.

3 Nisan’da Amerika’da satışa sunulan iPad’in fiyat aralığı depolama alanına ve internet bağlantı türüne göre (3G, wifi) farklılık gösteriyor. Kablosuz internet destekli, 16 GB depolama alanına sahip versiyonu 499 Dolar iken, tüm bağlantı çeşitlerini destekleyen ve 64 GB depolama kapasitesine sahip versiyonun fiyatı 829 Dolar’ı buluyor.

Ekran büyüklüğü ve görselliği ile ilgi uyan duran iPad, bir cm’den biraz kalın ve dokunmatik ekranı 24,6 cm. Tüm iPhone uygulamaları bu yeni üründe kullanılabiliyor. 64 GB’a kadar hafıza kapasitesi, ekran çözünürlüğü 1024 x 768. Kullandığı işlemci ise özel geliştirilen 1 GHz Apple A4.
Fotoğraf ve video izleme, video oyunları oynayabilme, email gönderme ve okuma, sosyal medya hesaplarına girebilme, wifi veya 3G mobil telefon ağı ile internete bağlanma olanağı sağlayan iPad, iBooks adlı yeni uygulama ile kitap severleri de mutlu edeceğe benziyor. Büyük bloknot boyutundaki tabletten iBook okumak kısa sürede kağıda dokunmayı insanoğluna unutturabilecek bir trend yaratabilir!

iPad’in Türkiye piyasasına girişi ise Temmuz ayında gerçekleşecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak