Kokuyla Uyandıran Alarm SensorWake

Sabahları yaşadığı uyanamama sorunundan yola çıkan 18 yaşındaki Fransız mucit Guillaume Rolland, garajında başlattığı projeyle 2014 Google Bilim Fuarı’nda en iyi 15 projeden biri seçildi. Ardından projesini Kickstarter’a taşıdı ve olanlar oldu. İnternet bir süredir bu ürünün haberiyle çalkalanıyor: SensorWake.

Uyku sorunu, daha doğrusu uyanamama sorunu yaşayan kişilere yardımcı olmak için yola çıkan SensorWake, alarm kurduğunuz saatte yatak odanıza koku salıyor. Yüzlerce kişinin katıldığı deneylerde insanların derin uykudayken bile kokuya tepki vererek uyanabildiğini görmüşler. Geliştirilen ürün de bu prensibi kullanarak sizi seçtiğiniz kokuyla uyandırıyor.

Her koku bir koku kapsülünün içinde geliyor ve 60 kere kullanılabiliyor. Kokuların arasında nane, zencefil gibi ferah kokular olduğu gibi espresso, sıcak kruvasan, çikolata gibi damak tadınıza da hitap eden ağız sulandırıcı aromalar var.

Proje, Kickstarter’da yerini aldığından beri ihtiyaç duyduğu finansal desteğin bir hayli üzerinde destek almış. Projenin mimarı Guillaume, “Artık 21. yüzyılda herkesin sabahları mutlu, rahat ve huzurlu uyanmaya hakkı olduğunu düşünüyorum.” diyor. Siz de mutlu ve huzurlu uyanmaya önem verenlerdenseniz Kizkstarter’da projeye destek olarak ilk prototiplerden sipariş edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak