Twitter Ads Türkiye’de!

Twitter, kişiler ve küçük işletmeler için reklam verme özelliğini Türkiye’ye de açtığını duyurdu.

2013’te Amerika’da başlayan ve bugüne kadar 33 ülkede kullanılabilen self-servis reklamlar bugün itibariyle aralarında Türkiye’nin de olduğu 200 ülke ve bölgeye açıldı. Tespit ettiğimiz kadarıyla henüz tüm kullanıcılara reklam ara yüzü aktif olarak gözükmüyor. Yakın zamanda tüm erişimlerin verileceğini tahmin ediyoruz.

Reklam vermek için ads.twitter.com adresine giderek altı model arasından kendiniz veya markanız için en uygun olanını seçebiliyorsunuz. Modeller arasında halihazırda kullanılan sponsorlu Tweet, web sayfası linki, takipçi artışı, uygulama indirme reklam modelleri de bulunuyor. Uygun reklamı seçtikten sonra reklamın ulaşmasını istediğiniz hedef kitleyi konum, demografik özellikler ve ilgi alanları gibi pek çok farklı seçeneklere göre belirleyebilmenin yanı sıra reklamınızın ulaşmasını istediğiniz kişilerin Tweet’lerindeki anahtar kelimelere göre de hedefleme yapabiliyorsunuz. Reklam için belirleyeceğiniz bütçeyi ekleyerek reklamınızı ya hemen başlatabiliyorsunuz ya da başka bir zaman dilimi için ayarlayabiliyorsunuz. Bu reklamların bir farkı da sponsorlu Tweet’leriniz Retweet’lendiğinde, favorilere eklediğinde, yanıtladığında, tıkladığında ya da kullanıcılar hesabınızı takip ettiğinde ödeme yapmanız.

Bu özellikle birlikte küçük ölçekli işletmeler için Twitter‘da da artık Facebook gibi hedef kitleye daha uygun ve düşük bütçelerle reklam verme imkanı gelirken, kullanıcılar için de daha farklı ve ilgi alanına daha uygun reklamlarla karşılaşma olasılığı doğdu. Şu an için Twitter’da marka hesapları ile kişi hesapları arasında bir fark olmadığı için reklamların her iki kullanım tipi için de aynı koşullarla aktif olduğunu belirtmekte fayda var.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak