LinkedIn’den Anlık Mesajlaşma

Bekleyiş sona erdi! LinkedIn duyurduğu yenilikle birbirini tanımayan insanların mesajlaşmasına olanak tanıyor. İş hayatını odağına alan sosyal ağ LinkedIn’de özel mesajlaşma yer almasına rağmen yeni uygulamanın yanında bu yöntem daha çok e-posta gibi kalacak.

Bildiğiniz gibi insanlar mesajlaşmayı çok seviyor. LinkedIn’deki yeni özellik de size bağlantılarınızla daha rahat konuşma imkanı sağlarken, profesyonel iş ağınızı genişletmenize katkıda bulunuyor. Kolay iletişim kurma imkanı tanıyan bu yeni özelliği henüz sadece LinkedIn’i iOS ve Android’de İngilizce kullanan global kullanıcıların yüzde 10’u deniyor.

Her şey temelden yenilendiği için mesajlaşmaya başlarken veya konuşma esnasında artık daha temiz ve daha akıcı bir görünümle karşılaşabilirsiniz. Mesajlaşmalarınızı rahat takip edebilmeniz için tasarlanan yeni mesajlaşma ara yüzüyle konuşma esnasında çevrenizde sizin için önemli insanların konuştuğu ve sizi ilgilendirebilecek bütün mesajlar düzenleniyor. Bu sayede konuya göre son konuşmalarınıza dönüş yapabiliyorsunuz. Ayrıca push ve e-posta bildirimleri de önemli konuşmalar listenizde yukarıda yer alabilmeleri için geliştiriliyor.

Hepsine ek olarak, grup veya birebir mesajlaşmalarınıza artık doküman, fotoğraf, hatta çıkartma, emoji ve GIF bile ekleyebileceksiniz. Hatta konuşmalarınıza birilerini davet de edebileceksiniz.

LinkedIn için insanların iletişim içinde olması çok önemli. Sırf bu nedenle geliştirilen mesaj asistanı, size konuşabileceğiniz kişileri öneriyor ve bunu yaparken kişi hakkında kısa bir bilgi de paylaşıyor. Sonraki aşamada ise ses ve video ile mesajlaşmanın da olabileceğinden bahsediliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak