LinkedIn Mesajlarında da GIF Kullanabileceğiz!

GIF artık hayatımızın her yerinde… Önce WhatsApp, sonra Instagram ve Snapchat ve son olarak da LinkedIn! Aslında “Ne işi var GIF’in LinkedIn’de?” dediğinizi duyar gibiyiz. Biraz kulağa öyle geliyor. Çünkü LinkedIn profesyonel bir iş ağı. Yani ne bir Instagram, ne de bir WhatsApp… Mutlaka bilmeyenler de vardır; LinkedIn kariyerimizin önemli bir parçası, iş hayatının sosyal platformu.

Tutar mı Bu Özellik?

Biliyorsunuz ki LinkedIn, Messenger desteği üzerinde çalışmalar yapıyordu. Şimdi ise mesajlaşma kısmını yeniliyor ve GIF özelliğini sunuyor. Nasıl mı? Şöyle; aynı WhatsApp’taki gibi mesajlaşma bölümünde GIF’lerle karşılaşacağız. Hatta söylenene göre daha sonra “sık kullanılanlar” kısmı da gelecek ve sıklıkla kullandığımız GIF’leri orada rahatlıkla bulabileceğiz. Şu anda kullanıcıların %50’sinde aktif bu özellik. Henüz herkeste yok. Aslında bu yeni özelliğin amacı bu platformdaki iş hayatı ciddiyetini biraz da olsa ortadan kaldırmak ve samimiyet yaratmak. Peki, sizce burası GIF için uygun bir yer mi?

Kısacası; LinkedIn sosyal medya platformundan ziyade profesyonel bir ortam. Yani, iş hayatı aslında orada. Yeni tanıştığınız, hatta henüz yüz yüze bile tanışmadığınız aday veya arkadaşlara samimi GIF’ler göndermek ne kadar doğru olur bilemiyoruz. Dikkat etmekte fayda var diye düşünüyoruz…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak